Co słychać w grupie Nutek…

 

 

Wycieczka na skrzyżowanie

W poniedziałek 26 września rozpoczęliśmy blok tematyczny „Bezpieczni na drodze”, którego celem jest poszerzanie wiedzy na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Żeby utrwalić zdobyte dotychczas wiadomości wybraliśmy się na najbliższe skrzyżowania w okolicy przedszkola. Nutki obserwowały ruch drogowy, przypomniały sobie zasadę przechodzenia przez jezdnię po pasach oraz nazwy i grupy znaków drogowych. Dzieci poradziły sobie świetnie stosując zasady: zatrzymaj się przed przejściem, spójrz w lewo, spójrz w prawo, spójrz w lewo, jeśli nic nie jedzie, przejdź spokojnie na drugą stronę. Podczas wycieczki przedszkolaki zgodnie z zasadami bezpiecznego poruszania się po drogach ubrane były w kamizelki odblaskowe.

 

 

 

 

Tenis

W czwartek 22 września byliśmy na pierwszych cyklicznych zajęciach tenisa ziemnego. Zajęcia odbywają się na kortach Wesolandii i prowadzone są przez instruktorów Klubu Sport Team. Celem zajęć jest zachęcanie najmłodszych do aktywnego spędzania czasu, a także rozwoju wszechstronnej sprawności fizycznej.

Tenis jest dyscypliną rozwijającą koordynację, siłę, szybkość dziecka, a także koncentrację, pewność siebie oraz cierpliwość.

Zajęcia zawsze prowadzone są z uśmiechem i w miłej atmosferze.

 

 

 

 

Dzień Piżamy

21 września zorganizowaliśmy Dzień Piżamy. Był to pierwszy tego typu dzień w naszej placówce i przyniósł dzieciom wiele emocji od radości, aż po łzy. Nie spodziewaliśmy się takiego odbioru wśród najmłodszych, ale jak się okazuje nawet one nie są obojętne na ludzką krzywdę. Przedszkolaki cieszyły się, że mogą przyjść ubrane do przedszkola inaczej niż zawsze, chwaliły się swoimi piżamkami i porównywały je między sobą. Podczas zajęć z uwagą wysłuchały bajki onkologicznej o Myszce Marcelinie (Zaczytani.org), a potem przystąpiły do biegu. W związku z tym, że pogoda była nie najlepsza nasz bieg odbył się na korytarzu przedszkolnym. Była to ogromna frajda dla dzieci. 

Dlaczego piżama? Otóż dla wielu podopiecznych Fundacji „Gdy liczy się czas” stała się ona nieodłączną częścią codzienności. To, co dla nas jest związane z odpoczynkiem i spokojem dla innych jest symbolem walki o zdrowie i życie. 

Dodatkowym atutem tego dnia była zbiórka pieniędzy na rzecz chorych dzieci. Cała społeczność przedszkolna dołożyła swoją cegiełkę. Jednak, to co najbardziej ujęło nas za serce, to fakt, że niektóre przedszkolaki przynosiły pieniążki z własnej skarbonki, bo tak chciały. Serce rośnie, gdy się wie, że młode pokolenie, nie jest obojętne na ludzką krzywdę. Nutki uzbierały 366,02 zł, a wszyscy razem 1433,95 zł. Taka kwota została przelana na konto organizatorów tego przedsięwzięcia.

Tegorocznym założeniem Fundacji jest stworzenie ośrodka rehabilitacyjnego dla dzieci w Warszawie. Mamy nadzieję, że nasze zaangażowanie choć trochę przyczyni się do realizacji marzeń i pomoże dojść do zdrowia chorym dzieciom.

 

 

 

 

 

Dzień Przedszkolaka

20 września, jak co roku, obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka. Tego dnia czekało na dzieci wiele niespodzianek i atrakcji. Dzień    w przedszkolu rozpoczął się śniadaniem w formie bufetu szwedzkiego. Każde dziecko mogło stworzyć swoje ulubione danie,          a następnie je zjeść.

Po śniadaniu przedszkolaki stworzyły plakat „Nasze Marzenia”. Rysowały kredkami i swoje marzenia przelały na papier, a potem o nich opowiedziały. Po drugim śniadaniu w naszej sali spotkała się cała społeczność przedszkolna i wspólnie zaśpiewała piosenkę „Dziecięce Marzenia” w ramach Ogólnopolskiej Akcji „Dzień Przedszkolaka to ważne święto, uczcijmy je razem tańcem i piosenką” organizowanej przez Przedszkole nr 2 im. Misia Uszatka w Gryfinie. Następnie Nutki zaprezentowały młodszym kolegom i koleżankom układ taneczny do piosenki, którego się nauczyły. 

Po południu dzieci zrobiły własne korony, aby w tym wyjątkowym dniu udekorować swoje głowy, a także wzięły udział w warsztacie kulinarnym zorganizowanym przez nauczycielki Wiolettę Tosiek i Larysę Wtulich. Przygotowały smaczne i zdrowe lizaki na podwieczorek, które zjadły ze smakiem. Było fantastycznie, zdrowo i kolorowo.

      

 

 

 

 

 

 

Wycieczka do Lodziarni Grzybki

W środę 14 września wybraliśmy się na wycieczkę do Lodziarni Grzybki. Pojechaliśmy komunikacją miejską, co było dla dzieci dużą atrakcją. Przed wycieczką przypomnieliśmy sobie zasady ruchu drogowego oraz kulturalnego zachowania w miejscach publicznych.

W Lodziarni czekała na nas mama Maksa, dzięki której ta wycieczka się odbyła. Pani Ilona opowiedziała dzieciom na czym polega jej praca i jakie narzędzia są jej potrzebne. Opowiedziała też jak wygląda proces powstawania lodów, rurek z kremem i gofrów.

Dzieci były bardzo zaciekawione, ale niektórzy nie mogli doczekać się punktu kulminacyjnego, czyli degustacji lodów. Każde dziecko mogło dokonać wyboru w kwestii smaku.

Wszystkie przedszkolaki z apetytem zjadły swoje porcje lodów.

Uśmiechnięte i umorusane buzie były tego najlepszym dowodem o czym świadczą zdjęcia w naszej galerii.

Serdecznie dziękujemy Pani Ilonie za zaproszenie, poświęcony czas i zaangażowanie.

 

 

 

 

 

 

Ćwiczenia gimnastyczne

W środę 14 września odbyły się pierwsze w tym roku szkolnym ćwiczenia gimnastyczne, które są prowadzone zgodnie z przewodnikiem metodycznym „Wychowanie fizyczne w przedszkolu” Kazimiery Wlaźnik.

Do zajęć wykorzystaliśmy woreczki. Były zabawy z elementem wyprostnym, na czworakach, ćwiczyliśmy mięśnie tułowia, grzbietu, brzucha, stopy, a także równowagę, Wyrabialiśmy zręczność i zwinność, oraz ćwiczyliśmy rzut co celu.

Dzieci uwielbiają ćwiczenia gimnastyczne, co widać na załączonych zdjęciach.

 

 

 

 

 

 

„Cała Polska czyta Dzieciom”

W środę 7 września odwiedziła nas mama Lenki i w ramach Akcji „Cała Polska czyta dzieciom” przeczytała Nutkom książkę  Rachel Bright  „Wieloryb, który chciał więcej”.  Bohaterem książki jest wieloryb, marzący o tym, by znaleźć przedmiot, który sprawi, że poczuje się spełniony. Wielki ssak morski wyrusza w podróż po oceanie, mając nadzieję, że natrafi na to, czego poszukuje. Bohater zbiera wszystko, co znajdzie na dnie oceanu, jednak, choć posiada coraz więcej przedmiotów, wciąż nie czuje się szczęśliwy. Co uszczęśliwiło wieloryba? Proszę zapytać dzieci.

To było pierwsze spotkanie z p. Basią w tym roku i mamy nadzieję, że nie ostatnie.

Serdecznie dziękujemy i zapraszamy ponownie.

24
Kontrast