Co słychać w grupie Myszek…

 

Do obchodów tak ważnych dni w naszym przedszkolu przygotowywaliśmy się bardzo pracowicie. Wykonaliśmy szereg prac plastycznych, nauczyliśmy się piosenek o Mamie i Tacie oraz przygotowaliśmy inscenizację z tej okazji. Poszerzyliśmy swoje wiadomości na temat Rodziny i jej funkcji. Mieliśmy możliwość pracować w zespołach jak i indywidualnie.

Dzień dziecka w naszym przedszkolu świętowaliśmy od rana do popołudnia. Przygotowaliśmy dla dzieci wiele atrakcji m.in. zabawy z chustą, tańce i pokaz mody w przebraniach postaci z bajek, przepyszny grillowy obiad oraz gry i zabawy zespołowe. towarzyszyło tym wydarzeniom dużo muzyki i radości.

W Maju nasze Myszki zapoznały się z symbolami narodowymi, poszerzyły swoje wiadomości na temat kraju i miasta w którym mieszkają.

 W Maju w ramach projektu „Piękna Nasza Polska cała” Panie z Myszek i Gwiazdek zorganizowała w przedszkolu dla wszystkich dzieci „Olimpiadę sportową – Biało- czerwoni”. Na dzieci czekało moc atrakcji i niezapomnianych wrażeń. Dzieci wzięły udział w kilku konkurencjach, za każde wykonane zadanie otrzymywały punkty. Na koniec wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i puchary dla grupy. Dopisała pogoda i nie zabrakło wspaniałej zabawy. 🙂
Dzień Teatru – w ten dzień najstarsza grupa przygotowała inscenizację bajki „Jaś i Małgosia”, dzieci były proszone o przygotowanie  eleganckiego stroju, grupa 5 – latków przygotowała bilety wstępu na przedstawienie, młodsze grupy zadbały o przygotowanie miejsc siedzących. Grupa Myszki miała za zadanie sprzedawać i kasować bilety wstępu. Podczas występu obowiązywały zasady panujące w prawdziwych Teatrach. To było bardzo cenne doświadczenie i obcowanie z szeroko rozumianą kulturą.
Dzień Ziemi również świętowaliśmy 🙂
Dzieci miały możliwość poczuć się jak prawdziwi architekci.
Realizując zadanie z projektu z „Kulturą mi do twarzy”,  dzieci miały za zadanie skonstruować z dostępnych materiałów: klocki, kubki, budowle na wzór słynnych zabytków architektury (Wieża Eiffla, Pałac Kultury, Mur berliński, Łuk triumfalny, Koloseum, piramida), grupy miały do dyspozycji wcześniej wydrukowane przez nauczyciela zdjęcia poszczególnych budowali, które miały im pomóc w zabawie konstrukcyjnej.
W marcu nasze Myszki posadziły wielkanocne rośliny: owies i rzeżuchę oraz zioło- bazylię.
Chłopcy w grupie myszki w Dzień kobiet obdarowali nasze dziewczynki pięknymi ręcznie wykonanymi kwiatkami 🙂
Maluchy poznają technologię- w miesiącu marcu grupa Myszki zrealizowała zadanie : „Zabawy z dyktafonem”. Na zajęciach zostały umówione funkcje urządzenia , dzieci miały możliwość nagrywania dowolnych słów i odtwarzania ich na zajęciach. Przedszkolaki były również uczestnikami wywiadów prowadzonych przez nauczyciela.
Przedszkole nr 262 w Warszawie od lat współpracuje z REBA Organizacją Odzysku S.A., dlatego w lutym została zorganizowana akcja ekologiczna zbierania zużytych baterii, w której również wzięły udział dzieci z grupy „Myszki”. Zarówno dzieci, jak i rodzice mocno zaangażowali się w zbiórkę za co dziękujemy:-)
W lutym zrealizowaliśmy kolejne zadanie z projektu „Magiczna moc bajek”. Dzieci z grupy myszki zorganizowały w swojej grupie dzień poświęcony pszczółce Mai. Panie zaprezentowały kilka odcinków bajki o pszczółce Mai, następnie razem umówiły je z dziećmi, na koniec przedszkolaki miały okazję pobawić się zabawy integracyjne związane z pszczółkami. Zwieńczeniem zajęć i dnia pszczółki Mai było wykonanie pracy plastycznej za pomocą folii bąbelkowej, z której powstał ul dla pszczół.
W styczniu dzieci z grupy Myszki zrealizowały zadanie nr 6 z Modułu IV  z projektu „Magiczna moc bajek” – wykonały koleżeńskie „radosne” zdjęcia z wykorzystaniem gadżetów do fotobudki tj. ramki karnawałowej. 🙂 🙂 🙂
W styczniu dzieci zrealizowały zadanie 9 z Modułu III z projektu „Z kulturą mi do twarzy”- „Z babcią i dziadkiem dobrze się bawimy”. Myszki wykonały kolaż ze zdjęć prezentujących spędzanie wolnego czasu z dziadkami. Opisywały zdjęcia i wyszukiwały w kolażu swoich bliskich. Tym sposobem miały okazję troszkę powspominać i pochwalić się swoimi dziadkami.
 19 Stycznia nasze przedszkolaki wzięły udział z zabawach zorganizowanych na cześć Kubusia Puchatka. Odśpiewały mu gromkie sto lat, wykonywały zadania przygotowane przez przyjaciół Kubusia. Nie zabrakło oczywiście miodku, balonów, śmiechu i radości. Po południu dzieci obejrzy również w ramach projektu Bajkę o Kubusiu Puchatku. Dzieci zaprzyjaźniły się z tym uroczym misiem na wiele lat. Zadanie zostało zrealizowane w ramach projektu „Magiczna moc bajek”.
 19 stycznia nasze przedszkolaki z grupy Myszki zrealizowały zadanie styczniowe „Matematyka dla małego smyka”. Dzieci wzięły udział w zajęciach z zakresu kompetencji matematycznych przy użyciu tablicy multimedialnej. Przedszkolaki zaprezentowały swoje wiadomości z zakresu poznawania figur geometrycznych, rozróżniania lewej i prawej strony, różnicowania kolorów, a także ćwiczyły spostrzegawczość. Myszki bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach, uważnie słuchały i wykonywały zadania, a uśmiech nie schodził im z twarzy. Matematyka naprawdę może być przyjemna. 🙂
Jesteśmy inni , ale równi!
15 grudnia nasze przedszkolaki – grupa Myszki zrealizowała projekt „Magiczna moc bajek”- Tolerancja, sprawiedliwość. Dzieci uczestniczyły w pogadance na podstawie wysłuchanej bajki, stworzy wspólnie z ciociami plansze pt. Co mogę zrobić by akceptować innych? Miały również szansę wcielić się w rolę osób niepełnosprawnych i poznawać świat za pomocą różnych zmysłów. To był czas prawdziwej refleksji i pozytywnych emocji związanych z innością.
Przygotowania do świąt idą pełną parą 🙂 Zaprosiliśmy dzieci 6 grudnia do wspólnej mikołajkowej zabawy, oraz dekorowaliśmy razem salę, aby jak najlepiej przygotować się do świąt i cieszyć się tym wyjątkowym wspólnym czasem.

5 listopada „Myszki” w ramach udziału w Międzynarodowym Projekcie Czytelniczym „Magiczna moc bajek” zrealizowały zadanie nr 8 Dzień Postaci z Bajek. Od samego rana Myszkom towarzyszył bajkowy nastrój. Pani Kamila przygotowała wszystkim dzieciom opaski z emblematem wybranej postaci z bajki lub baśni.  Dzieci rozwiązywały bajkowe zagadki, wysłuchały słuchowisko pt. Kopciuszek w wykonaniu Cezarego Pazury, układały obrazki w kolejności zdarzeń. To był bajkowy dzień w Myszkach.

24
Kontrast