Co słychać w grupie Myszek…

 

W styczniu dzieci z grupy Myszki zrealizowały zadanie nr 6 z Modułu IV  z projektu „Magiczna moc bajek” – wykonały koleżeńskie „radosne” zdjęcia z wykorzystaniem gadżetów do fotobudki tj. ramki karnawałowej. 🙂 🙂 🙂
W styczniu dzieci zrealizowały zadanie 9 z Modułu III z projektu „Z kulturą mi do twarzy”- „Z babcią i dziadkiem dobrze się bawimy”. Myszki wykonały kolaż ze zdjęć prezentujących spędzanie wolnego czasu z dziadkami. Opisywały zdjęcia i wyszukiwały w kolażu swoich bliskich. Tym sposobem miały okazję troszkę powspominać i pochwalić się swoimi dziadkami.
 19 Stycznia nasze przedszkolaki wzięły udział z zabawach zorganizowanych na cześć Kubusia Puchatka. Odśpiewały mu gromkie sto lat, wykonywały zadania przygotowane przez przyjaciół Kubusia. Nie zabrakło oczywiście miodku, balonów, śmiechu i radości. Po południu dzieci obejrzy również w ramach projektu Bajkę o Kubusiu Puchatku. Dzieci zaprzyjaźniły się z tym uroczym misiem na wiele lat. Zadanie zostało zrealizowane w ramach projektu „Magiczna moc bajek”.
 19 stycznia nasze przedszkolaki z grupy Myszki zrealizowały zadanie styczniowe „Matematyka dla małego smyka”. Dzieci wzięły udział w zajęciach z zakresu kompetencji matematycznych przy użyciu tablicy multimedialnej. Przedszkolaki zaprezentowały swoje wiadomości z zakresu poznawania figur geometrycznych, rozróżniania lewej i prawej strony, różnicowania kolorów, a także ćwiczyły spostrzegawczość. Myszki bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach, uważnie słuchały i wykonywały zadania, a uśmiech nie schodził im z twarzy. Matematyka naprawdę może być przyjemna. 🙂
Jesteśmy inni , ale równi!
15 grudnia nasze przedszkolaki – grupa Myszki zrealizowała projekt „Magiczna moc bajek”- Tolerancja, sprawiedliwość. Dzieci uczestniczyły w pogadance na podstawie wysłuchanej bajki, stworzy wspólnie z ciociami plansze pt. Co mogę zrobić by akceptować innych? Miały również szansę wcielić się w rolę osób niepełnosprawnych i poznawać świat za pomocą różnych zmysłów. To był czas prawdziwej refleksji i pozytywnych emocji związanych z innością.
Przygotowania do świąt idą pełną parą 🙂 Zaprosiliśmy dzieci 6 grudnia do wspólnej mikołajkowej zabawy, oraz dekorowaliśmy razem salę, aby jak najlepiej przygotować się do świąt i cieszyć się tym wyjątkowym wspólnym czasem.

5 listopada „Myszki” w ramach udziału w Międzynarodowym Projekcie Czytelniczym „Magiczna moc bajek” zrealizowały zadanie nr 8 Dzień Postaci z Bajek. Od samego rana Myszkom towarzyszył bajkowy nastrój. Pani Kamila przygotowała wszystkim dzieciom opaski z emblematem wybranej postaci z bajki lub baśni.  Dzieci rozwiązywały bajkowe zagadki, wysłuchały słuchowisko pt. Kopciuszek w wykonaniu Cezarego Pazury, układały obrazki w kolejności zdarzeń. To był bajkowy dzień w Myszkach.

24
Kontrast