Co słychać w grupie Pszczółek…

27.03.2023 Kino Sferyczne

W poniedziałek w szatni przedszkola znalazła się nietypowa kopuła, dzięki której mogliśmy zanurzyć się w świat pełen tajemnic. Zobaczyć niepowtarzalne widoki z przestrzeni kosmicznej. Podczas seansu dzieci leżały na matach i oglądały film edukacyjny.  Pszczółki wybrały się na seans pt. Polaris. Tajemnica nocy polarnej.  James, pingwin podróżujący od bieguna południowego oraz Vladimir, uroczy miś z bieguna północnego, poznali się na Morzu Arktycznym. Rozmawiali o swoich miejscach zamieszkania, obserwowali gwiazdy i zastanawiali się, dlaczego noc jest tak długa na obu biegunach Ziemi. Dzięki ich pomysłowości zbudowali obserwatorium, a później własny statek kosmiczny. Podczas podróży, która zaprowadziła ich aż do Marsa oraz Saturna, znaleźli odpowiedź i odkryli, że planety pozornie tak różne, mają jednocześnie wiele wspólnego. 

22.03 2023 r. „Cała Polska czyta Dzieciom”

W minioną środę już po raz drugi odwiedziła nas mama Witka. W ramach akcji ,,Cała Polska czyta Dzieciom” przeczytała Pszczółkom książkę E. Dziubak i P. Wechterowicza pt. „Proszę mnie przytulić”. To pełna humoru a zarazem wzruszająca opowieść o tym, że jeden mały, ale płynący z głębi serca gest, może zmienić bardzo wiele w życiu każdego z nas.

Dziękujemy za poświęcony czas i zapraszamy ponownie.

21.03.2023 Pierwszy Dzień Wiosny

21 marca przedszkolaki obchodziły Pierwszy Dzień Wiosny. Już kilka dni wcześniej wycinaliśmy paski z bibuły i przyozdabialiśmy nimi gałązki gaika. Maluchy nie mogły się doczekać spotkania z Panią Wiosną. Dzieci chętnie uczestniczyły w zabawach nawiązujących do rozpoczynającej się pory roku. Jednak najwięcej radości sprawił im „głośny” spacer. Śpiewem i dobrym humorem wypędziliśmy Zimę, a przywitaliśmy piękną Wiosnę.

21.03.2023 Światowy Dzień Zespołu Downa

Większości ten dzień kojarzy się z pierwszym dniem wiosny, jednak jest to także dzień zwrócenia szczególnej uwagi na potrzeby osób z zespołem Downa. Z tej okazji wszyscy założyliśmy dzisiaj skarpetki nie do pary na znak akceptacji, szacunku i solidarności z chorymi.  

15.03.2023 Cała Polska czyta Dzieciom

W minioną środę odwiedził nas tata Beniamina i w ramach akcji ,,Cała Polska czyta Dzieciom” zaprezentowała Pszczółkom książeczkę z serii Psi Patrol „Królewskie przygody”.

Dziękujemy za poświęcony czas i zapraszamy ponownie.

06 -10.03. 2023 W kosmosie

To był tydzień pełen pozytywnych emocji. Tematem przewodnim tego tygodnia był kosmos. Podczas zajęć dzieci wzbogaciły wiedzę na temat Układu Słonecznego, a także dowiedziały się kim był Mikołaj Kopernik i czym zajmuje się astronauta. Oczywiście nie mogło zabraknąć uwielbianej przez dzieci piosenki „Układ Słoneczny”.

Przedszkolaki w trakcie „kosmicznego” tygodnia wykonały dwie prace plastyczno-techniczne. Najpierw kolorowały planety, a następnie rysowały i wycinały rakiety tworząc w ten sposób „widok z kosmosu” Następnie wykonały rakiety kosmiczne wykorzystując do tego rolki po papierze toaletowym.  

W minionym tygodniu nie zabrakło również ćwiczeń gimnastycznych oraz zabaw matematycznych, podczas których dzieci doskonaliły umiejętność przeliczania przedmiotów oraz utrwalały nazwy figur geometrycznych. Dostrzegały rytmiczną organizację czasu w stałych następstwach dnia i nocy.

27.02–03.03. 2023 Prehistoryczny świat

Tematem przewodnim tego tygodnia była kraina dinozaurów. Pszczółki poznały nazwy dinozaurów i dowiedziały się czym te prehistoryczne gady się żywiły i jak wyglądały. Dzieci obejrzały z zainteresowaniem film edukacyjny poświęcony dinozaurom oraz pracy paleontologa. Z wielkim zaangażowaniem wykonały pracę plastyczną oraz brały udział we wszystkich zabawach. Podsumowaniem zajęć była wspólna podłogowa gra planszowa oraz memory. Na zakończenie bloku tematycznego dzieci otrzymały medal przyjaciela dinozaurów.

10.02.2023 Bal karnawałowy

W piątek 10 lutego w naszym przedszkolu odbył się długo wyczekiwany przez wszystkich bal karnawałowy.

„Na balu przebierańców”
Tomasz Plebański

Na balu , na balu ,
jest już każdy maluch.
Każdy jest przebrany.
Patrzcie tam ! O , rany !
Jakie piękne stroje!
Księżniczki  , kowboje.
Smoki gonią wróżki,
tańczą w krąg Kopciuszki.

Na balu  , na balu ,
jest już każdy maluch .
Każdy jest przebrany,
każdy roześmiany.

25.01.2023 Cała Polska czyta Dzieciom

W środę 25 stycznia odwiedziła nas mama Franka i w ramach akcji „Cała Polska czyta Dzieciom” zaprezentowała Pszczółkom książkę pt.: „Kubusiowe zawody”. Jest to książka z serii „Opowieści o przyjaźni”, pokazująca jak ważne w naszym życiu są przyjaźnie. 

Dziękujemy za poświęcony czas i zapraszamy ponownie.

Ubieramy choinkę

09.12.22r.

„Choinka”

B. Forma

Stoi choinka
pięknie odziana.
Dzieci ją stroiły 
od samego rana.

Mieni się jasno
w blasku światełek,
jakby posypał ją 
deszczyk perełek.

Wiszą na niej bombki
pięknie malowane.
Pajacyk, Mikołaj
i gwiazdeczki szklane.

 

Mikołajki

06.12.22r.

„Jedzie święty Mikołaj,
Białą brodą świeci,
Worek z prezentami
Ma dla grzecznych dzieci.”

To był dla dzieci bardzo przyjemny dzień. Rozmawialiśmy o wymarzonych prezentach i uczyliśmy się wiersza o Mikołaju. Przedszkolaki na koniec dnia dostały wyczekiwany z niecierpliwością mały upominek od Mikołaja.

 

30.11.22r. Andrzejki

30.11.2022r.

Tego dnia obchodziliśmy w przedszkolu Andrzejki. Dzieci poznały znaczenie tego dnia. Ciocia Iwonka przebrała się za wróżkę i każdemu dziecku wróżyła przyszłość. Przedszkolaki poznały jaki zawód będą wykonywały w dorosłym życiu oraz imię swojej przyszłej miłości. Okazało się też, kto jako pierwszy z grupy stanie na ślubnym kobiercu- wypadło na Stefana! To był dzień niesamowitych emocji i nowych wrażeń.

Dzień Pluszowego Misia

25.11.2022r.

Dzieci przyszły do przedszkola ze swoimi ulubionymi pluszakami, aby świętować Dzień Pluszowego Misia. Każdy przedstawił swojego pluszaka i tańczyliśmy wspólnie przy muzyce. To był bardzo przyjemny dzień. Wszystkie dzieci stwierdziły jednogłośnie, że pluszak to wspaniały przyjaciel, do którego można w każdej chwili się przytulić.

Przejście dla pieszych - badzo ważna sprawa

19.10.2022r.

Na dzisiejszych zajęciach dzieci poznały zasady przechodzenia przez przejście dla pieszych. Poza spacerem, na którym trenowaliśmy przechodzenie przez ulicę na zielonym świetle, ćwiczyliśmy również w sali. Dzieci poznały kolor zielony – idź oraz kolor czerwony – stój.

Zajęcia z języka angielskiego

13.10.2022r.

Zajęcia z języka angielskiego prowadzi nauczycielka Wioletta Tosiek. W październiku dzieci zapoznały się z bohaterami kursu „I love Boo” Nauczyły się także zwrotów powitalnych i pożegnalnych oraz nazw kolorów w języku angielskim.

Lecą na głowę liście kolorowe

05.10.2022r.

„Lecą na głowę liście kolorowe”. Dzieci podczas pięknej, jesiennej, słonecznej pogody zebrały kolorowe liście i dały się ponieść zabawie- rzucały je w górę. Radości i skakaniu nie było końca! Było to zadanie z projektu „Z darami natury świat nie jest ponury”, w którym grupa bierze udział.

Spotkanie autorskie z B. Szelągowską

04.10.2022r

„Dobre wychowanie”- spotkanie autorskie z B. Szelągowską.Tego dnia do przedszkola przyszedł gość- autorka Pani B. Szelągowska. Rozmawiała z dziećmi o dobrym wychowaniu. Dzieci utrwaliły sobie wiedzę na temat zwrotów grzecznościowych, jakie to są słowa i kiedy należy ich używać. Dowiedziały się również do czego służy książka, jak trzeba się nią posługiwać oraz czego nie wolno robić przy czytaniu książki, żeby się nie zniszczyła. Ochotnicy przyczepiali do tablicy w odpowiedniej tabelce złe czynności i te dobre, np. czytanie książki z brudnymi rękami/ czystymi rękami, jedzenie podczas czytania/ nie jedzenie podczas czytania, zaginanie rogów książki/ proste rogi książki. Wszystkiemu przyglądała się gąsienica maskotka, która umilała naukę. To była bardzo cenna lekcja!

Pierwszy dzień jesieni!

23.09.2022

Pierwszy dzień jesieni! Przedszkolaki przyniosły do przedszkola dary jesieni. Wszystko to, co spotkały na swojej drodze podczas rodzinnych spacerów: kasztany, żołędzie, liście, orzechy oraz jarzębinę. Dzieci oglądały, dotykały i opisywały przyniesione dary jesieni. Ze zdobyczy ciocia Iwonka ułożyła ścieżkę sensoryczną, po której dzieci przeszły gołymi stopami. To było niesamowite doświadczenie!

Charytatywny bieg w piżamach

21.09.2022r.

Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola w piżamach. Przedszkolaki wzięły udział w charytatywnym biegu dla dzieci chorych onkologicznie. Ze względu na warunki atmosferyczne, bieg miał miejsce na korytarzu. Dlaczego to właśnie piżama? Dlatego, że jest ubraniem, w którym dzieci chore przebywają w szpitalach. To był znak solidarności.

Dzień Przedszkolaka

20. 09.2022r.

To był wyjątkowy dzień. Dzieci pierwszy raz obchodziły swoje święto – Dzień Przedszkolaka. Tego dnia rozmawialiśmy o marzeniach. Każde dziecko powiedziało jakie jest jego marzenie. Cała grupa wykonała plakat pt. „Nasze marzenia”. Przedszkolaki z okazji święta dostały wykonane przez kolegów ze starszej grupy lizaki.

24
Kontrast