„Misie” w ramach projektu „Z kulturą mi do twarzy” zrealizowały zadanie „Dawno, dawno temu, za górami, za lasami …” i stworzyły opowieść ” Zimowe przedszkole”. Dzieci wspólnie zdecydowały o tematyce i określiły kluczowe momenty opowieści. Wykonały ilustracje i na ich podstawie rozwijały treść ćwicząc mowę opowieściową, a także kreatywność.

 

 

W dzielnicowym konkursie piosenki „Świąteczny Czas” organizowanym w grudniu przez nasze przedszkole, zespół „Misiowe Trio”, w składzie: Eliza J., Klaudia G., Oskar S. zdobył II miejsce w kategorii dzieci 5-letnich, wykonując piosenkę „Kolęda”.

 

 

W okresie przedświątecznym grupa „Misie” wzięła udział w akcji rekomendowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki „Razem na Święta”. Dzieci wykonały choinki dla seniorów z Ośrodka Pomocy Społecznej w Warszawie Wesołej.

 

 

Grupa „Smerfetki” (w składzie Michalina K.Ch., Laura Z., Wiktoria K. oraz Alicja Z.) wzięła udział w dzielnicowym konkursie tanecznym „JUST DANCE” organizowanym przez Przedszkole nr 434. Wysiłek dziewcząt włożony w przygotowania układu choreograficznego został doceniony przez jury konkursowe (tancerze Szkoły Tanecznej FAST STEP), które przyznało „Smerfetkom” I miejsce. Wielkie gratulacje!

 

 

25 listopada obchodziliśmy „Dzień Pluszowego Misia”.  Od samego rana misie cierpliwie czekały na swoich przyjaciół. Po przywitaniu nastąpiły wspólne zabawy taneczne, „misiowe” zawody sportowe oraz tworzenie „misiowych” masek.  Urodziny naszych ulubionych maskotek nie mogły się odbyć bez niespodzianki, dlatego w ramach drugiego posiłku dzieci zjadły  pyszny misiowy tort.

 

 

W piątek 20 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Tego dnia przypada rocznica uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych- Konwencji o prawach dziecka.  „Misie” z chęcią dzieliły się swoją wiedzą i spostrzeżeniami na powyższy temat. Stworzyły plakat o prawach dziecka „Każdy Przedszkolak- Wielki Patriota- Mały Człowiek” w ramach projektu „Piękna Nasza Polska Cała”.

 

 

Przeprowadzony na przełomie października i listopada konkurs plastyczny „Herb naszego miasta” miał na celu nie tylko rozwijanie kreatywności, wrażliwości i uzdolnień plastycznych dzieci, ale także zainteresowanie ich historią miasta Warszawy. „Misie” wykazały się dużą pomysłowością, jak również starannością. Wielkie gratulacje dla wszystkich dzieci za wspaniałe prace konkursowe oraz duże brawa za włożony wysiłek.

 

 

W ramach „Poranków patriotycznych” w grupie „Misiów” przez cały tydzień tj. 02.11.2020- 06.11.2020 prowadzone były działania o charakterze patriotycznym, regionalnym, folkowym. Jednym z nich było własnoręczne wykonanie kotylionów w barwach narodowych, które następnie dzieci nosiły podczas przedszkolnych obchodów Święta Niepodległości.

 

 

5 listopada obchodziliśmy w naszej grupie „Dzień postaci z bajek” w ramach Międzynarodowego Projektu Czytelniczego „Magiczna moc bajek”. Dzieci otrzymały opaski z wybranymi przez siebie emblematami postaci z bajek. Wysłuchały bajki muzycznej „Czerwony Kapturek”, następnie wzięły udział w quizie. Zabawa dostarczyła „misiom” wiele emocji, ważna była dobra znajomość bajek, ale również współpraca w drużynie oraz refleks. Na zakończenie dnia zorganizowaliśmy zabawę taneczną.

 

 

„Misie” w ramach Międzynarodowego Projektu Czytelniczego „Magiczna moc bajek” zapoznały się z „kluczami” dobrego zachowania. Na podstawie wybranej literatury rozmawialiśmy o zasadach kulturalnego dialogu, używaniu słów „proszę”, „dziękuję”, „przepraszam” oraz zwrotach grzecznościowych. Dzieci odgrywały również improwizowane scenki ukazujące zasady savoir-vivre przy stole.

 

 

9 października w naszym przedszkolu obchodziliśmy „Święto drzewa”. Tego dnia podczas grupowej dyskusji omawialiśmy rolę drzew, jak i szeroko pojętej roślinności oraz znaczenia dla naszego zdrowia, a także całej planety. „Misie” chętnie dzieliły się swoimi doświadczeniami i wiedzą na temat działań ekologicznych. W ogrodzie przedszkolnym wspólnie zasadziliśmy drzewo, realizując tym samym zadanie „Piękna Niepodległa” w ramach projektu „Piękna Nasza Polska Cała”.

 

 

9 października „Misie” w ramach projektu „Piękna Nasza Polska Cała” zrealizowały zadanie „Chodź pomaluj mój świat”.  Dzieci pobudziły swoją wyobraźnię oraz kreatywność w trakcie pleneru malarskiego w ogrodzie przedszkolnym. Każdy mógł spróbować swoich sił jako artysta- malarz. Podczas pracy ważnym elementem była także współpraca, ponieważ malowany przez dzieci pejzaż jesienny miał być wspólnym, spójnym dziełem.   

 

24
Kontrast