BAL KARNAWAŁOWY

Karnawał to czas zabaw i balów także dla przedszkolaków. 9 lutego odbył się w naszej grupie bal karnawałowy, któremu towarzyszyła doskonała atmosfera . Przedszkolaki z dumą prezentowały swoje przepiękne, bajeczne i kolorowe stroje podczas pokazu mody na czerwonym dywanie. Dzieci tańczyły również do znanych piosenek. W trakcie balu odbyły się różne konkursy, a przedszkolaki zostały nagrodzone drobnymi upominkami. Wspólna zabawa przyniosła wszystkim wiele uśmiechu i radości.

CO TO ZNACZY UCZCIWOŚĆ ?

W lutym Krasnale zrealizowały zadanie „Co to znaczy uczciwość?” w ramach projektu „Magiczna moc bajek”. Dzieci obejrzały bajkę „Nowe szaty cesarza”. Przedszkolaki wskazywały podstawy i wartości, które wiążą się z uczciwością. Na zakończenie zajęć stworzyły kwiat uczciwości.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Tegoroczne obchody uroczystości o okazji Dnia Babci i Dziadka miały zupełnie inny charakter niż co roku. Nie mogliśmy gościć babć i dziadów w przedszkolu, dlatego występ dzieci został nagrany. Podczas nagrania Krasnale recytowały wiersze, śpiewały piosenki oraz przedstawiły inscenizacje „Dziadek, stołek i rosołek”. Na zakończenie występu dzieci zatańczyły taniec ludowy  „Trojak”.

Tegoroczne przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia miały ze względu na pandemię,  trochę inny charakter. Krasnale z naszego przedszkola postanowiły wziąć udział akcji rekomendowanej przez MEN  ,,Razem na Święta”. Dzieci wykonały choinki z płatków kosmetycznych dla Seniorów z Ośrodka Pomocy Społecznej w Warszawie Wesołej. Z powodu pandemii przedszkolaki nie mogły wręczyć osobiście upominków, a więc panie ,,zaprzęgły renifery” i zawiozły  upominki do OSP aby  choć w ten sposób umilić samotnym ludziom święta.

SŁAWNI POLACY

W listopadzie i w grudniu Krasnale zrealizowały zadanie „Sławni Polacy” w ramach projektu „Piękna Nasza Polska Cała” . W trakcie zajęć o wybitnych Polakach przedszkolaki zostały zapoznane z postacią marszałka Józefa Piłsudskiego, słynnym polskim malarzem Stanisławem Wyspiańskim oraz z wybitnym pianistą i kompozytorem Fryderykiem Chopinem. Zajęcia miały na celu przedstawienie dzieciom największych dokonań słynnych Polaków.

ANDRZEJKI

30 listopada  obchodzimy Andrzejki. Z tej okazji poniedziałkowe popołudnie miało  hasło „ W przedszkolu zabawa Andrzejek to czas, niech magia i wróżba królują wśród nas ”. Przedszkolaki próbowały przewidzieć jaka będzie ich przyszłość. Dowiedziały się jaki zawód będą wykonywać gdy dorosną, co miłego ich czeka niedługo oraz jaką mają osobowość. Pomiędzy wróżbami odbyły się zabawy muzyczne. Na zakończenie wróżenia każdy Krasnal lał wosk. Później wszyscy oglądaliśmy na ścianie przy pomocy latarki jaka figurka powstała. Na zakończenie odczytywaliśmy znaczenie wróżby. Czy wróżby się spełnią ? Czas pokaże. Pewne jest to, że przyniosły przedszkolakom wiele radości i były okazją do wspólnej zabawy.

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Dzień Pluszowego Misia obchodzony  jest chyba na całym świecie. W naszym Przedszkolu ten dzień jest wyjątkowo celebrowany. Już podczas śniadania z pysznych kanapek  zerkała uśmiechnięta buzia wędlinowego  misia. W czasie zajęć  dzieci  dowiedziały się, że 25 listopada  nie jest przypadkową datą, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Każdy Krasnal przedstawił swego pupila i opowiedział, dlaczego ten  właśnie miś jest najukochańszą maskotką. Jeszcze więcej radości sprawiła Krasnalom pani Dyrektor, kiedy przed drugim śniadaniem wniosła piękny, czekoladowy tort w kształcie misia. Krasnale pięknie udekorowały stoliki, odśpiewały misiom sto lat i zabrały się z wielką ochotą do degustacji tortu. Do południa obejrzeliśmy jeszcze film z ulubionym misiem Uszatkiem. Popołudniu nastąpił  ciąg dalszy świętowania Dnia Pluszowego Misia. Każdy Krasnal pozował do zdjęcia ze swoim ukochanym misiem. Przedszkolaki wysłuchały historii o najsłynniejszych misiach świata. Dzieci pracowały w zespołach których zadaniem było jak najszybsze ułożenie puzzli przedstawiających misie. Dodatkowo każdy przedszkolak wykonał misia z papieru. Prace plastyczne dekorują przedszkolny kącik „Magiczna moc bajek”. W przerwie między zajęciami odbywały się zabawy muzyczne. Na zakończenie dnia zorganizowaliśmy Szpital Pluszowego Misia. Każdy Krasnal mógł wcielić się  w rolę lekarza oraz pacjenta. Zabawa ta przysporzyła dzieciom wiele radości. Ten dzień z pewnością na długo zapadnie w pamięci naszym przedszkolakom.

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI Zobacz obraz źródłowyZobacz obraz źródłowyZobacz obraz źródłowy

Tegoroczne Święto Niepodległości  miało  w naszej grupie uroczysty choć inny niż zwykle ( ze względu na pandemię) charakter. Tego dnia wszystkie Krasnale przyszły do przedszkola w uroczystych strojach. Po śniadaniu zaprezentowały przygotowany program: Zaśpiewały piosenkę i wyrecytowały wiersz  opiewające piękno naszego kraju. Dziewczynki zaprezentowały również układ taneczny  z biało czerwonymi wstążkami  ,, Niepodległa” . Po obiedzie Krasnale projektowały elementy mody patriotycznej ( krawaty, muszki, kokardy i opaski) i prezentowały je podczas pokazu mody patriotycznej. Atrakcją stała się także ,,niepodległościowa” foto budka.

5 listopada obchodziliśmy „Dzień Postaci z Bajek ”. Dzień ten dla naszych przedszkolaków rozpoczął się bardzo wesoło. Dzieci rozwiązywały zagadki -,, Z jakiej bajki wypadłem?” Losowały postacie i dobierały się według bajek do zabaw tanecznych. W ten sposób zrealizowaliśmy zadanie w ramach projektu „Magiczna moc bajek ”.

16 października obchodziliśmy „Dzień Chleba” Tego dnia przedszkolaki dowiedziały się jak powstaje chleb. Poznały różnego rodzaju mąki oraz pieczywo, które z nich powstaje. Następie po założeniu fartuszków dzieci z wielką ochotą zabrały się do pieczenia chleba. Wspólnie z wychowawczynią dobierały odpowiednie składniki. Po upieczeniu zapach chleba unosił się w całym przedszkolu. Następnie odbyła się degustacja. Chleb wszystkim bardzo smakował.

9 października obchodziliśmy „Dzień Drzewa”. W ciągu całego dnia dzieci dowiedziały się dlaczego drzewa są ważne w przyrodzie, jak należy je chronić i co można zrobić, żeby drzew było jak najwięcej. Dzieci z naszej grupy posadziły drzewo – dziką jabłoń w ogrodzie przedszkolnym. W ten sposób zrealizowaliśmy zadanie  w ramach projektu „Piękna Nasza Polska Cała”

24
Kontrast