Co słychać w grupie Gwiazdek..

PIERWSZY DZIEŃ JESIENI
23 września obchodziliśmy Dzień Jesieni. Odwiedziła nas Pani Jesien, której dzieci pomagały szukać jesiennych skarbów. Przedszkolaki ozdabiały suknię Jesieni kolorowymi listkami i ilustracjami związanymi z nową porą roku. Na koniec dzieci zatańczyły wspolny taniec.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć:
DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA
20 września przedszkolaki obchodziły swoje święto. Dzieci przychodziły do przedszkola elegancko ubrane. Rozpoczęliśmy dzień zabawami muzyczno – ruchowymi. Wspólnie zaśpiewaliśmy piosenkę „Marzenia przedszkolaka”. Każde dziecko rysowało swoje marzenia i tak powstał wspólny plakat. Główna atrakcją dzisiejszego świętowania były warsztaty kulinarne „Słodkie i zdrowe lizaki”. Przedszkolaki wyposażone w fartuszki pod opieką pań wykonywały lizaki, które później jadły na podwieczorek. Każde dziecko otrzymalo pamiatkowy medal. Dzień ten był pełen atrakcji i wielu pozytywnych wrażeń.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć:
 II TYDZIEŃ WRZEŚNIA
W drugim tygoniu na zajęciach dydaktycznych grupy „Gwiazdki” zajmowaliśmy się tamatem: „W Naszm Przeszkolu”. Celem zajęć było zapoznanie z zasadami panującymi w grupie, przedszkolu. Gwiazdki bawiły się wspólnie w różne zabawy integrujące Naszą grupę oraz podchodziły do aktywności budujących poczucie przynależności do grupy, przedszkola itp.  Z uwagą słuchaliśmy opowiadania „Jak tu ślisko” G. Kasdepkego po czym szukaliśmy odpowiedzi na pytania: „Czym różni się łazienka w przedszkolu od domowej?” oraz „Jak powinniśmy zachowywać się we wspólnej łazience?”. Braliśmy udział w zabawie muzyczno – ruchowej do piosenki „Jeżeli Ci wesoło”. Rozwijaliśmy umiejętności matematyczne w tym kształtowania świadomości schematu własnego ciała podczas zabaw matematycznych „Pojedynek na miny” –  wg E. Gruszczyk – Kolczyńskiej. Stworzyliśmy pracę plastyczną pt.: „Wspólna kula – Lepiąc z plasteliny rozwijliśmy sprawność manualną oraz doskonaliliśmy uiejęności współpracy z rówieśnikami. Ćwiczyliśmy pamięć ucząc się wiersza „Pierwszy dzień w przedszkolu” B. Formy. Uczyliśmy się śpiewać piosenkę „Wesołe przedszkole” sł.: K. Parnowska, muz. F. Leszczyńska. W dniu 15 września obchodziliśmy „Dzień Kropki” – oprócz zaznaczenia wyjątkowości dnia swoim strojem przedszkolaki ćwiczyły swoją sprawność fizyczną na zajęciach z gimnastyki prowadzonych wg założeń  K. Wlaźnik z pomocą „kolorowych kropek” czyli krążków gimnastycznych. Ozdabiając flamastrami przygotowane, wycięte koła stworzyliśmy pracę plastyczną „Planszówka”, a z pozostałych kropeczek stworzyliśmy „Książeczkę kropeczkową”. Spędzaliśmy czas w ogrodzie przedszkolnym tworząc rysunki na ziemi za pomocą „przedmiotów z natury”.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć:
I TYDZIEŃ WRZEŚNIA
W pierwszym tygoniu na zajęciach dydaktycznych grupy „Gwiazdki” zajmowaliśmy się tamatem: „Poznajmy się”. Celem zajęć było zintegrowanie się grupy. Gwiazdki w nowym roku przedszkolnym wybrały się na „spacer po przedszkolu” gdzie mogły zobaczyć wszystkie pomieszczenia w budynku przedszkola. Wspólnie zastanawialiśmy się jakie zasady obowiązują w każdym z tych pomieszczeń. Z uwagą słuchaliśmy opowiadania „Powrót” A. Aschenbach, ćwiczyliśmy mowę odpowiadając na pytania dotyczące tekstu. Braliśmy udział zabawie muzyczno – ruchowej do piosenki „Idzie zuch”. Nabywaliśmy doświadczenia w zakresie autoprezentacji podczas zabaw matematycznych „Oto ja” –  wg E. Gruszczyk – Kolczyńskiej. Stworzyliśmy wspólną pracę plastyczną pt.: „Super Przedszkolak” – rysowaliśmy części ciała człowieka z uwzględnieniem takich elementów jak: włosy, uszy, brwi, rzęsy, palce itp, a następnie malowaliśmy farbami. Podczas zabawy dydaktycznej „Nasz grupowy kodeks” – stworzyliśmy grupowe zasady oraz plakat, który każda Gwiazdka „podpisała” odciskając na nim palec umoczony w białej farbie. Uczyliśmy się spiewać piosenkę „Przedszkole drugi dom” K. Bożek-Gowik z ilustracją ruchową. Ćwiczyliśmy swoją sprawność fizyczną na zajęciach z gimnastyki prowadzonych wg założeń  K. Wlaźnik. Stworzyliśmy pracę plastyczną „Gupowy symbol”– kolorując, wycinając i przyklejając symbol naszej grupy – Gwiazdę. Następnie rwaliśmy bibułe w kolorze żółtym, tworzyliśmy kulki i przyklejaliśmy je na obrazku Gwiazdki. Wdrażaliśmy się do nauki pozostawiania porządku po skończonej pracy.  Słuchaliśmy również opowiadania  A. Aschenbach „Gdzie jest kowboj?” – rozmawialiśy na temat uprzejmości wobec dzieci jak i pracowników przedszkola. Spędzaliśmy aktywnie czas na świeżym powietrzu w ogrodzie przedszkolnym wspólnie bawiąc się lub np.: jeżdząc na rowerze lub hulajnodze.🚲🛴
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć:
24
Kontrast