Zabawy muzyczno-ruchowe

Jak wiadomo dzieci z grupy biedronek uwielbiają zabawy muzyczno-ruchowe, dlatego 22 marca urządziliśmy sobie prawdziwą muzyczno-ruchową  podróż. Bawiliśmy się przy takich piosenkach jak „głowa, ramiona”, „kaczuszki” czy „a ram sam sam”. Uśmiechy nie schodziły nam z twarzy.

Dzień Kolorowej Skarpetki

21 marca oprócz świętowania pierwszego dnia wiosny świętowaliśmy również Dzień Kolorowej Skarpety. Był to Dzień Osób z Zespołem Downa. Tego dnia dzieci z grupy biedronek przyszły ubrane w dwie różne skarpety, aby zjednoczyć się z osobami chorymi. Po południu dzieci kolorowany skarpety według własnego pomysłu.

Pierwszy dzień wiosny

21 marca świętowaliśmy Pierwszy Dzień Wiosny – wspólnie wybraliśmy się na spacer w poszukiwaniu jej oznak. Zabraliśmy ze sobą wykonany wcześniej gaik. Całą drogę towarzyszyła nam radosna atmosfera. Dzieci śpiewały piosenkę „Maszeruje wiosna”.

Dzień kobiet

Dnia 8 marca świętowaliśmy Dzień Kobiet. Dziewczynki z naszej grupy otrzymały naklejki serduszka oraz przygotowane przez chłopca z naszej grupy tulipany. Chłopcy odśpiewali dla naszych dziewczynek uroczyste sto lat.

Zwierzęta dżungli i sawanny

Dzieci z grupy biedronek pogłębiały swoją wiedzę na temat zwierząt dżungli i sawanny. Poznały ciekawostki na temat dzikich zwierząt, oraz stworzyły swój „dziki kącik”. Dodatkowo brały aktywny udział w zajęciach sportowych, których zadaniem było rozwijanie zwinności dzieci.  Dopełnieniem wszystkiego było tworzenie lwa.

Bal karnawałowy

Dnia 10 lutego w Naszym Przedszkolu odbył się Bal Karnawałowy. Wszystkie dzieci wyglądały spektakularnie. Były księżniczki, policjanci, super bohaterowie i dzikie zwierzęta. Dzieci uczestniczyły w zabawach tanecznych oraz ruchowych, uczyły się różnych choreografii oraz miały czas na swobodne tańce.

W grudniu w naszym przedszkolu odbył się konkurs, w którym brali udział rodzice z dziećmi pt.: „Świąteczna kartka”. Konkurs cieszył się dużą popularnością. Organizatorkami była Pani Larysa i Pani Wiola, nauczycielki z naszego przedszkola.
W naszym przedszkolu zakończyliśmy akcje charytatywną ” Herbatka dla seniora”. Dziękujemy za tak duże zainteresowanie i wsparcie akcji. Państwa dary w tym tygodniu zostały zapakowane i przekazane na rzecz: dzielnicowego Ośrodka Pomocy Społecznej w Warszawie Wesołej ( paczki zostaną przekazane dla seniorów – podopiecznym ośrodka) oraz do Domu Opieki Seniora przy al. Marsz. Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Do każdej paczki zostały dołączone kartki świąteczne wykonane na konkurs plastyczny z życzeniami od naszych przedszkolaków. Dziękujemy jeszcze raz za wsparcie akcji ❤️

Ubieranie choinki
Na początku grudnia, wspólnie ubieraliśmy choinkę. Dzieci z grupy biedronek, bardzo zaangażowany się w piękne przystrojenie drzewka.

Zwierzęta przygotowują się do zimy
Podczas ostatnich dwóch tygodni poszerzaliśmy wiedze o sposobach przygotowywania się zwierząt do zimy. Jak powinniśmy im w tym pomagać. Dowiadywaliśmy się, które ptaki zostają w kraju podczas zimy, a które ją opuszczają. Utrwalaliśmy wiadomości dotyczące jesiennych zwyczajów zwierząt leśnych.

Mikołajki
6 grudnia świętowaliśmy długo wyczekiwany dzień – mikołajki. Tego dnia, każdy przedszkolak przyszedł ubrany na kolor czerwony. Wspólnie śpiewaliśmy świąteczne piosenki, ozdabialiśmy mikołajkowe skarpety. Dzieci rysowały też swój wymarzony prezent.

Wycieczka do Farmy Nauki i Zabawy
Dnia 01.12 grupa Biedronek wybrała się na wycieczkę do Farmy Nauki i Zabawy „Cztery pory roku”. Dzieci brały udział w pieczeniu i ozdabianiu pierników, uczyły się piosenki dla Mikołaja oraz pisały do niego list. Dowiedziały się jak, zwierzęta przygotowują się do zimy. Na warsztatach wykonały ozdoby świąteczne. Później wspólnie zjadły kiełbaski z ogniska. Ostatnim punktem wycieczki, było oczywiście spotkanie z Mikołajem, który obiecał wszystkim grzecznym dzieciom prezent pod choinką. Po dniu pełnym przeżyć bardzo zmęczone, ale szczęśliwe wróciły do przedszkola.

Dzień Pluszowego Misia
25 listopada obchodziliśmy dzień pluszowego misia. Jak wiadomo od dawnych czasów, maskotki to najlepsi przyjaciele dzieci. Tego dnia nasze przedszkolaki zabrały swoje ulubione misie z domu. Biedronki tego dnia poznały historie misia, brały udział w zabawach ruchowych oraz oglądały bajkę z dawnych lat „Miś uszatek”.

Lekcje angielskiego
Dzieci z naszej grupy podczas zajęć z języka angielskiego poznawały nazwy wybranych warzyw oraz utrwalały poznane wcześniej kolory.

Święto Odzyskania Niepodległości
Dnia 10 listopada odbył się w naszym przedszkolu apel z okazji 104 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Dzieci z wielkim zaangażowaniem zaprezentowały wiersze, piosenki oraz taniec. Przedszkole nr 262 wzięło także udział w Ogólnopolskiej akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki pt: „Szkoła do Hymnu”, w ramach której dzieci wraz z pracownikami placówki uroczyście odśpiewali Hymn Narodowy.

Święto Dnia Chleba
24 października dzieci z grupy Biedronki i Gwiazdki realizowały zadanie z Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Piękna nasza Polska Cała” pod hasłem: „Być dobrym jak chleb”. Dzieci miały za zadanie upiec chleb bananowy. Wraz z ciociami przygotowywały produkty, odmierzały proporcję i świetnie się przy tym bawiły.

Spacer na stragan.
W piątek 14 października wybraliśmy się na spacer na pobliski stragan z warzywami. Celem spaceru było utrwalenie sezonowych owoców i warzyw.

Dzień Edukacji Narodowej
Dnia 14 października obchodzimy dzień Edukacji Narodowej. W naszym przedszkolu przedstawienia z tej okazji odbyły się 12 października. Dzieci z naszej grupy zaśpiewały piosenkę „Uśmiech” oraz wyrecytowały wiersz.

Dzień Piżamy
21 września w naszym przedszkolu był wyjątkowy dzień. Przychodziliśmy do przedszkola w piżamach. Dzień ten był poświęcony dzieciom chorym onkologicznie. W zwiazku ze słabą pogodą „Bieg w Piżamach” odbył sie na przedszkolnym korytarzu. Dodatkowo w każdej grupie została przeprowadzona zbiórka pieniędzy na podopiecznych Fundacji „Gdy liczy się czas „. Dzieci bardzo zaangażowały się w zbiórkę.

Dzień Przedszkolaka
20 września przedszkolaki obchodziły swoje święto. Wspólnie z innymi grupami zaśpiewaliśmy piosenkę „Marzenia przedszkolaka”. Wykonaliśmy również plakat, gdzie każdy namalował swoje marzenie. Główna atrakcją dzisiejszego świętowania były warsztaty kulinarne „Słodkie i zdrowe lizaki”.

WYCIECZKA DO KLUBU SPORTOWEGO ZAKRĘT
19 września pojechaliśmy autokarem do Klubu Sportowego Zakręt. Przedszkolaki na początku pokonywały tor przeszkód, który był w lesie. Następnie uczyły się wykonywać schron w lesie oraz grały w podchody. Zakończyliśmy to wspólnym pieczeniem kiełbasek.

24
Kontrast